SVATBY

Svatba-logo-100

Nabízím služby v oblasti zajištění zábavy na Vaší svatbě. Svateb jsem zažil opravdu hodně a mohu tedy poskytnout spoustu cenných informací nejen v oblasti zábavy.

Navíc pro vás mohu zajistit další služby související s touto událostí a zároveň doporučit zajímavá místa pro realizaci zábavy a obřadů. Součástí služby je i osobní setkání, případně prohlídka místa realizace.Samozřejmostí je ozvučení a adekvátní osvětlení.

Do ceny vstupuje rozsah práce (doprava, stavba, produkce, bourání, doprava zpět), vzdálenost a režijní náklady na techniku a dopravu.

Objednávky doporučuji dělat 2 měsíce předem, či dříve. Atraktivní data bývají obvykle zamluvena dlouho dopředu. 

PRO SNOUBENCE


Milí budoucí snoubenci,
za ta léta praxe jsem vysledoval jednu věc, o kterou se s Vámi rád podělím. Svatebčané si mě často zvou například na 16. hodinu. Pro mě to znamená nakládat do auta cca ve 14 hodin. V 15 dorazím na místo, abych za hodinu stihl postavit a zapojit zvuk včetně světel. Pokud chystáte obřad v létě například na 13. hodinu, přijedu pravděpodobně do druhé části oběda. Následuje focení, dort, čekání na světlo, kamarády, raut.. A pokud lidé dostanou najíst a je venku pěkně, tančit rozhodně nechtějí. Abych to zkrátil. Je 20 hodin a já tu 5 hodin čekám, až se svatebčané dostaví dovnitř. Novomanželé to vždy řeší, zda je něco v nepořádku. Není, je to normální průběh doprovázený plným žaludkem a touhou si třeba jen povídat venku. Téměř vždy se lidé začnou bavit až s příchodem tmy nebo deště. Pokud tedy neobjedáváte ozvučení obřadu a mohu za sebe prosit s ohledem k výše popsanému, pozvěte si mě na svatbu na pozdější dobu. Nevadí mi čekat, ale 5, někdy i 6 hodin je trochu zbytečné. :-)

DATUM....JAKÉ??

Date

Každý pár velmi pečlivě volí datum svého velkého dne. Někdo podle nějaké události, někdo podle toho, jak hezky to vypadá (19. 10. 2019), někdo podle toho, který termín zbyl na žádaném svatebním místě.

Asi první věc, kterou bych doporučil, je neotálet s rezervací. Na atraktivních místech je rok dopředu velmi hraniční. Pokud zvolíte jiný den než pátek nebo sobotu, můžete obvykle dostat slevu. A neberte to tak, že to nějak omezí hosty, pokud to budou vědět tak dlouho dopředu, rádi si volno udělají.

A teď Vás možná překvapí, jaké období vlastně zvolit. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že nejlepší svatby jsem zažil mimo léto. Jedna fotografka mi řekla, že nejlepší je říjen. Stromy se barví a slunce dává zajímavé světlo. Za mě září nebo říjen ideální. Babí léto. Jarní měsíce mohou být občas nestabilní, ale  lidé se přestali bát "května".

Mě brzy čeká hraní na svatbě v lednu. K tomu se váže vyprávění mého kamaráda, který se velmi narychlo ženil  právě v lednu. Sněžilo a dodnes na to vzpomíná a mají krásné fotky. Svatba ale není pouze o fotkách.

Možná bych mohl zdůvodnit, proč vlastně nedoporučuji léto (červen, červenec). Nejhorší je asi to úmorné vedro, které musíte absolvovat oblečení tak, jak byste se za normálních okolností neoblékli.

Svatba je náročná nejen pro hosty, ale i pro ty, kteří se na ní nějak podílejí.

Přípravy, cesta, obřad, focení, oběd, další focení, (tradiční svatební díra)* dort, raut, večerní zábava.
Svatba bývá obvykle událost, kdy se po dlouhé době sejde velká část rodiny a letní měsíce způsobí to, že se rozutečou ve venkovních prostorách a zábava občas trochu vázne. Hlavně proto, že jsou všichni unavení z přípravy, z oběda a z horka.

Pokud už tedy chcete svatbu v létě, nebojte se mít obřad pozdě. Klidně v 15, 16 hodin. Vyspíte se (hlavně dámy). K večeru se "ochladí" a lidé k sobě budou blíže.

Vysledoval jsem, že v chladnějších měsících se lidé více baví, už jen třeba proto, že nejsou rozuteklí po areálu, ale rádi se baví u baru nebo hudby a nejsou znavení vedrem.

Bohužel jsem sám zažil, že kvůli vedru lidé vůbec neměli sílu na tancování a do půlnoci raději seději venku, nebo že si někteří hosté šli odpoledne lehnout, zatímco se novomanželé fotili.

A poslední věc, lidé mají tendenci se bavit s přicházející tmou, která v létě přichází pozdě.

* tradiční svatební díra - obvykle období (cca 13 - 17h) po obědě na svatbě, která má brzký obřad (12:00 nebo dříve) v letních měsících umocněná horkem a "rozchodem" hostů do různých míst.

Zažil jsem spoustu opravdu krásných svateb a mohu se s Vámi o další postřehy podělit.

 

int(1)

Novinky

 • NOVÉ VIDEO

  6.11.2020

  Jsem nejen radioaktivní, po čase i videoaktivní.

 • ZÁŘÍ 2020

  4.9.2020

  aktualizován kalendář akcí na září.

 • BŘEZEN 2020

  2.3.2020

  aktualizován kalendář akcí na březen.

Starší »

Kontakt

 Jaroslav Koller

info(zavináč)jardakoller.cz 

+420 737 378 363

Pokud neberu telefon, zavolám zpět hned, jak to bude možné.


  Potrebuju

Ja-legenda